نشست دوجانبه میان سرپرست ریاست عمومی هلال احمر افغانی و سکرترجنرال صلیب سرخ سنگاپور در دوحه برگزار شد!

Website_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۹:۲۳
د افغاني سرې میاشتې د سرپرست عمومي رئیس او د سینګاپور د سره صلیب د سکرتر جنرال ترمنځ دوحه کې دوه اړخیزه ناسته ترسره شوه!

نشست دوجانبه میان محترم مولوی مطیع الحق خالص سرپرست ریاست عمومی هلال احمر افغانی و سکرترجنرال صلیب سرخ سنگاپور بینجامن جي ویلیم در دوحه در مورد همکاری مشترک، به کمک های بشردوستانه و تعدادی از سازمان ها و موضوعات دیگر برگزار شد. در ابتدای این دیدار سرپرست ریاست عمومی هلال احمر افغانی از کمک صلیب سرخ سنگاپور به افغان ها از طریق هلال احمر افغانی تشکر نمود.  وی پس از تشریح فعالیت های جاری هلال احمر افغانی در زمینه خدمات صحی، کمک به خانواده های بی بضاعت، مراکز نگهداری، حفاظت و تداوی بیماران روانی گفت: سال گذشته هلال احمر افغانی ۲ میلیون دالر برای تداوی اطفال مبتلا به بیماری سوراخ قلب تخصیص داده بود، اما به دلیل افزایش تعداد مریضان در حال حاضر و نبود هزینه و امکانات لازم، هلال احمر افغانى قادر به تداوی همه بیماران نیستند، لازم است تا جمعیت های ملی در این بخش همکاری کند». محترم مولوی مطیع الحق خالص گفت: "هلال احمر افغانی در یک سال گذشته نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ خانواده کمک های نقدی، غذایی و غیرغذایی را توسط رضاکاران رسانیده است." در این دیدار، بنجامن جی ویلیم سکرترجنرال صلیب سرخ سنگاپور، ضمن قدر دانی از روند کار رضاکارانه هلال احمر افغانی، خدمات صحی و سایر خدمات در افغانستان از طریق هلال احمر افغانی، تمایل خود را برای همکاری در زمینه کمک های بشردوستانه کما فى السابق ابراز نمود و وعده سپرد که پس از دریافت موافقت نامه با هلال احمر افغانی، روند جمع آوری کمک های مالی آنلاین را در کشورش برای تداوی اطفال مبتلا به بیماری های قلبی و روانی و برخی اﺯ بخش های دیگر آغاز خواهد نمود. او گفت: "مصمم هستیم که تعدادی کارمند را به افغانستان بفرستیم و پس از مشاهده دقیق فعالیت ها و نیاز های هلال احمر افغانی، از تعدادی موسسات خیریه کمک جلب و صدای افغان ها را به کمک کننده گان برسانیم".

 

د افغاني سرې میاشتې د سرپرست عمومي رئیس او د سینګاپور د سره صلیب د سکرتر جنرال ترمنځ دوحه کې دوه اړخیزه ناسته ترسره شوه!

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۱/۵ - ۱۱:۳۶
Background image

از سوی هلال احمر افغانی۵۰ تن کودک بیمار که به آلمان فرستاده شده بودند به کابل بازگشتند!

این کودکان که سوختگی شدند داشتند و یا مبتلا به بیماری میکروب استخوان بودند، در سال گذشته به آلمان اعزام شدند. در این محفل که به مناسبت تسلیمی آنان به خانواده های شان برگزار شد، محترم. . .

جمعه ۱۴۰۲/۱/۴ - ۱۰:۴۴
Background image

غزني!

بکسک های کمک های اولیه توسط هلال احمر افغانی برای ۴۰ تن رضاکاران زن و مرد در ولسوالی های واغز و اندر ولایت غزنی توزیع شد. و به رضاکاران دستور داده شد که در صورت بروز هرگونه حوادث طبیعی. . .

جمعه ۱۴۰۲/۱/۴ - ۱۰:۴۱
Background image

بادغیس!

در نخستین روز ماه مبارک رمضان سال ۱۴۴۴، ۳۰۰ بسته نظافت و حفظ الصحه برای ۳۰۰ خانواده در ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس توزیع شد. این بسته ها شامل کریم دندان و برس، شامپو، چپلک سرپای زنانه،. . .

BACK TO NEWS